Wyszukaj
Wyszukaj
  1. Costa Delux
  2. Blog
  3. Pola golfowe na Costa del Sol

Pola golfowe na Costa del Sol

Pomiędzy Torre del Mar i Sotogrande, największym skupiskiem w Europie, znajduje się ponad 70 pól golfowych Costa del Sol. Odkąd golf po raz pierwszy pojawił się na tym obszarze prawie sto lat temu, jego popularność wzrosła do tego stopnia, że Costa del Sol jest obecnie najpopularniejszym miejscem do gry w golfa na świecie. W tym poście na blogu przyjrzymy się historii golfa na Costa del Sol.

 

Historia golfa na Costa del Sol

Golf po raz pierwszy pojawił się w Maladze w latach dwudziestych XX wieku jako rozrywka brytyjskiej rodziny królewskiej, która regularnie spędzała tam letnie wakacje. Beatriz de Battenberg – córka królowej Wiktorii i prababcia hiszpańskiego króla Felipe – podjęła się zaprojektowania 9-dołkowego pola, które powstało na miejscu obecnego pola golfowego Parador del Golf w pobliżu lotniska w Maladze.

 

To małe pole zasiało ziarno pasji do golfa na Costa del Sol. Marbella ma obecnie najwięcej pól golfowych na wybrzeżu Costa del Sol – łącznie 21, co stanowi największą liczbę w jakiejkolwiek gminie w Europie. Drugie miejsce zajmuje Mijas z 11 polami, a trzecie Estepona z 10.

 

Pierwszym hiszpańskim polem golfowym był Real Club de Golf de las Palmas na Gran Canarii, zbudowany już w 1891 roku. Jednak na Costa del Sol ponad 30 lat później otwarto Parador del Golf i dopiero w 1946 roku to pole golfowe pole rozszerzyło się do 18 dołków i przyjęło więcej członków.

 

Jednak prawdziwy rozkwit pól golfowych na Costa del Sol zbiegł się z odkryciem tych terenów przez europejską arystokrację i światowe osobistości na przełomie lat 50. i 60. XX wieku. Ci pierwsi luksusowi turyści mieli dużą siłę nabywczą, a co za tym idzie, możliwość gry w golfa.

 

Guadalmina Club de Golf był pierwszym polem golfowym w Marbelli, zbudowanym w 1959 roku po zachodniej stronie kurortu. Wkrótce potem, w 1965 r., na wschodzie pojawił się Rio Real Golf. Wraz ze wzrostem popytu wzrosła liczba pól golfowych w Marbelli z Atalaya Golf w 1968 r. i Las Brisas w 1969 r.

 

Najlepsi projektanci świata umieścili swoje imię na polach golfowych Costa del Sol. Od Toma Simpsona, szkockiego projektanta, który rozbudował pierwsze pole do 18 dołków w Parador de Golf, po hiszpańskiego mistrza golfowego Severiano Ballesterosa, który zaprojektował Los Arqueros Golf i Alhaurín Golf – lista wielkich nazwisk jest długa. Brytyjczyk Robert Trent Jones – projektant, który ma na swoim koncie większość pól golfowych na Costa del Sol – stworzył projekt w Sotogrande Golf i Las Brisas. Natomiast hiszpański projektant Javier Arana, który był także założycielem Hiszpańskiej Federacji Golfa, był odpowiedzialny za pierwsze pola golfowe w Marbelli z projektami w Guadalmina Club de Golf i Rio Real Golf.

 

Ich pierwsze projekty obejmowały trawy odporne na grę w golfa i automatyczne nawadnianie. Ci pionierzy projektanci również wierzyli w dostosowanie pola golfowego do jego naturalnego terenu i stworzyli pola w doskonałej harmonii z otoczeniem. Na przykład pole golfowe Rio Real Golf biegnie wzdłuż rzeki Rio Real od gór do morza, a 18 dołków dopasowuje się do naturalnego konturu.

 

Pola golfowe Costa del Sol dzisiaj

Prawie sto lat po wybudowaniu pierwszego pola golfowego na Costa del Sol obszar ten zalicza się obecnie do najlepszych miejsc do gry w golfa na świecie. Co roku dziesiątki tysięcy zapalonych golfistów cieszy się grą lub bierze udział w jednym z wielu turniejów na ponad 70 polach golfowych.

 

Dołącz do nich już teraz i zarezerwuj grę w golfa w Marbelli z rundą w Rio Real Golf, gdzie historia golfa łączy się z wybranym designem.

 

Jeżeli interesuje Cię nieruchomość z ekspozycją na pola golfowe, lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie, skontaktuj się z nami. Pomożemy w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości, a cała transakcja odbędzie się w Twoim języku.

Przewiń do góry