Wyszukaj
Wyszukaj
  1. Costa Delux
  2. Blog
  3. Estepona - poznaj piękne miasteczko w słonecznej Andaluzji!

Estepona - poznaj piękne miasteczko w słonecznej Andaluzji!

Gdzie Miasto Kwiatów leży na mapie Hiszpanii?

 

Estepona, miasto położone w uprzywilejowanej enklawie Costa del Sol, zachwyca gości w każdym swoim zakątku. Odnowiona starówka, jedna z najpiękniejszych w Andaluzji, oferuje turystom możliwość podziwiania sieci białych uliczek ozdobionych kolorowymi doniczkami pełnymi kwiatów, nadając mu esencję andaluzyjskiego nadmorskiego miasta. Miasto przez wielu nazywane, „Ogrodami Costa del Sol” lub „Miastem kwiatów” zachowuje swoje zwyczaje i tradycje i sprawia, że współistnieją w całkowitej harmonii z bardziej nowoczesnym i turystycznym wyglądem.

 

Estepona, czyli Ogrody Costa del Sol jako centrum kultury

 

Estepona angażuje się w kulturę i wielokrotnie w ciągu roku wystawia sztukę na swoich ulicach. Rzeźby plenerowe autorstwa prestiżowych artystów; artystyczne murale, które zdobią fasady budynków i ożywiają ich ulice... Bogate i różnorodne dziedzictwo zaskakuje gościa, który może spacerować po różnych częściach Estepony, w których znajdują się dzieła malarskie o doskonałej jakości i oryginalności oferując swobodny sposób cieszenia się sztuką.

 

Estepona – co warto zobaczyć?

 

W ESTEPONIE NIE MOŻNA SIĘ ZGUBIĆ A MÓŻNA NATRAFIĆ NA RÓŻNE NIESPODZIANKI!

 

Historyczne centrum miasta Estepona

 

Estepona posiada liczne zabytki i muzea, które pozwalają odwiedzającym poznać historię regionu w ciągu zaledwie kilku godzinnego spaceru. Począwszy od kościoła Virgen de los Remedios, zbudowanego w XVIII wieku; Wieża Zegarowa, założona w XV wieku i zachowana w doskonałym stanie oraz Zamek San Luis, wzniesiony w XVI wieku na zlecenie monarchów katolickich, którego dziś możemy zobaczyć pozostałości twierdzy, dopełniają całości tego spaceru.

 

Latarnia morska Punta Doncella

 

Po zwiedzeniu historycznego centrum miasta ścieżka na plażę prowadzi do latarni morskiej Punta Doncella. Oprócz swojej wartości historycznej, latarnia morska pozostaje czynna i codziennie emituje sygnały świetlne, które pomagają statkom wpłynąć do Cieśniny Gibraltarskiej.

 

Atrakcja Estepony - prehistoryczna nekropolia w Corominas

 

Prehistoryczna nekropolia w Corominas posiada pod kopcem przestrzeń interpretacyjną, odtwarzającą megalityczną architekturę grobową. W nim, wraz z innymi pozostałościami, odtworzono pięć dolmenów Estepony, sprzed około 5000 lat.

 

Szlak murali i promenad w mieście nazwanym Ogrodami Costa del Sol

 

Nie do przecenienia jest „szlak miejskich murali”, bogata oferta lokalnej gastronomii z barami plażowymi typu chiringuito, kilometry plaż i promenad spacerowych, port w Esteponie z ambitnymi planami rozbudowy, bliskość wielu wysokiej jakości pól golfowych, wielokulturowość, silne poczucie bezpieczeństwa.

 

Dlaczego Estepona to Miasto Kwiatów?

 

Wreszcie Orchidarium Estepona to oryginalna przestrzeń, w której znajduje się ponad 5000 roślin, wśród których wyróżnia się 1300 gatunków storczyków z całego świata.

 

Estepona – miasto Hiszpanów

 

Estepona to dodatkowo, w odróżnieniu od innych turystycznych miast na wybrzeżu Costa del Sol, miasto w większości zamieszkałe przez rodowitych Hiszpanów. Dzięki temu pozostaje silnym ośrodkiem kultury Andaluzyjskiej i nie wyludnia się po sezonie wakacyjnym.

Ze względu na unikalny charakter miasta, w 2023 roku nastąpił wzroct cen nieruchomości w Esteponie i jej bezpośrednim sąsiedztwie. Według wszelkich prognoz oraz, biorąc pod uwagę ambitne plany rozwoju miasta, tendencja ta będzie utrzymywać się w najbliższych 2-3 latach.

Przewiń do góry